Dzień ślubu

Planowanie / Przygotowania / Dzień ślubu

Warning: getimagesize(http://www.piotrzurek.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC_3240.jpg): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/platne/serwer174194/public_html/piotrzurek.pl/wp-content/plugins/photome-custom-post/tg-contentbuilder.php on line 1027

Planowanie

Zanim nadejdzie najbardziej wyczekiwana przez Was chwila, warto zaplanować każdy szczegół tak, aby ten dzień wyglądał tak jak sobie go wymarzyliście.
W dniu ślubu wszystko powinno wyglądać idealnie.
Postanowiłem opisać ten dzień z perspektywy fotografa – czyli człowieka, którego nie widać choć towarzyszy Wam od samego rana, od przygotowań aż do kolejnego dnia.


Warning: getimagesize(http://www.piotrzurek.pl/wp-content/uploads/2012/07/DSC_3970.jpg): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/platne/serwer174194/public_html/piotrzurek.pl/wp-content/plugins/photome-custom-post/tg-contentbuilder.php on line 1027

Przygotowania

Kiedy planujemy ślub i wesele warto dopasować wszystko tak, aby zachować niewielki zapas czasu między kolejnymi zdarzeniami, tak, aby w razie czego nie stresować się niepotrzebnie.

Przykładowo – ślub odbędzie się w pobliskim kościele o 15.

Godzina 9. Kosmetyczka.
Warto się wcześniej dobrze wyspać i porządnie wypocząć. Na wizytę trzeba zarezerwować około godzinę, bo może zdarzyć się opóźnienie, więc lepiej klika minut poczekać niż niepotrzebnie stresować się czy zdążymy z fryzurą.

Godzina 10. Fryzjer.
Tutaj Panna Młoda powinna zarezerwować kolejną godzinę, tak aby wszystko było zrobione tak jak sobie życzy, bez pośpiechu i bardzo solidnie. Fryzura ślubna musi przetrwać do rana więc dobrze jest też zwrócić uwagę przy jej wyborze na trwałość.
Dobrze dobrana i wykonana fryzura to sporo niepotrzebnego stresu na głowie mniej w chwili ślubu i w czasie wesela.

Godzina 12-13. Czas na ubieranie w domu Panny Młodej.
Jeśli wszystko poszło dobrze przed południem Pana Młoda jest już w domu z wymarzoną fryzurą i pięknym makijażem i co najważniejsze z zadowoleniem wypisanym na jej uśmiechniętej twarzy!
Pora na chwilę oddechu. Zostało trochę czasu aby coś zjeść [bo ślub dopiero za 3 godziny :)]. Fotograf ma chwilę czasu na zrobienie zdjęć każdego szczegółu związanego z ubiorem Panny Młodej. Biżuteria, dodatki, wszystko jest bardzo istotne w reportażu z tego dnia.
Ubieranie sukni ślubnej Pany Młodej warto rozplanować tak aby obecna była przy nim mama, siostry, ciocie. Im więcej ludzi tym lepszy klimat i ciekawsze zdjęcia. Nie warto się spieszyć. Celebrujcie każdą chwilę, każdą część garderoby.


Warning: getimagesize(http://www.piotrzurek.pl/wp-content/uploads/2015/07/DSC_6953.jpg): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/platne/serwer174194/public_html/piotrzurek.pl/wp-content/plugins/photome-custom-post/tg-contentbuilder.php on line 1027

Dzień ślubu

Przykładowo – ślub odbędzie się w pobliskim kościele o 15.

Do kościoła jest kilkanaście minut drogi, warto wyjechać nieco wcześniej aby goście mieli możliwość wejść do kościoła i oglądać Was w pełnej klasie idących wprost do ołtarza.

Ślub zaczyna się od przyjazdu Pana Młodego do domu Pany Młodej. Od tej chwili jesteście już razem.

Godzina 14.
Błogosławieństwo w domu Panny Młodej, o które najczęściej Państwo Młodzi proszą rodziców słowami: „Drodzy rodzice prosimy Was o błogosławieństwo”. W czasie błogosławieństwa Państwo Młodzi przyklękają, okazując szacunek i wdzięczność rodzicom za dotychczasowe wychowanie i błogosławieństwo na dalsza drogę życia.
Najlepiej wygląda kiedy zachowana jest kolejność: matka Panny Młodej, ojciec Pany Młodej, matka Pana Młodego, ojciec Pana Młodego. Każdy z rodziców błogosławi samodzielnie. Kiedy jedno z rodziców kończy błogosławić, dopiero wtedy podchodzi kolejne, tak aby było to zrobione bez zbędnego pośpiechu i z odpowiednim szacunkiem dla tego momentu. Tak przebiegające błogosławieństwo to również gwarancja pięknych zdjęć i dobrze nagranego filmu w którym nikt nikogo nie przysłania a całość jest odpowiednio celebrowana.